Anja Musek je kot krajinska arhitektka in se je ukvarjala s prostorskim načrtovanjem. V Rokodelskem centru DUO Škofja Loka se je udeležila tečaja mokrega polstenja in do danes postala prava mojstrica, ki ustvarja edinstvene izdelke.
Mojstrica mokrega polstenja Anja Musek ročno ustvarja polstene izdelke v najstarejši tehniki izdelave tekstila, ki je obstajala na svetu. S pomočjo tople vode in mila preobraža česano volno v uporabne brezšivne izdelke, kot so volnena mila, šali, copati, broške, oblačila in okrasni kosi. Volni pogosto doda tudi druga vlakna, kot so svila, ramija, lan, kopriva, viskoza ipd. Za vsak izdelek izbere najbolj primerno volno, pa naj bo to najmehkejša volna avstralske merino ovce s certifikatom ‘mulesing-free’, volna domačih jezersko-solčavskih ovac ali volna iz drugih krajev sveta.
Pripravlja tudi delavnice mokrega polstenja, ki navdušujejo številne udeleženke in udeležence.
Atelje Amuse je odprt kadar so črna vrata odprta, samo pozvonimo in ustvarjalka nas bo spustila v trgovinico. Vedno pa se lahko za obisk dogovorimo vnaprej.
KONTAKT:
Cankarjev trg 6, 4220 Škofja Loka
T: +386 (0)31 855 468
E: anja@musek.eu
W: www.amuse.si
FB & IG: AMUSEbyAnjaMusek
Srednjeveško mesto v sebi skriva čudovito zgodovino, ki jo moramo ohraniti tudi za naše zanamce. Pri kopanju Grabna smo večkrat naleteli na ostaline in jih primerno dokumentirali. Na vrhu klanca pa smo našli lep ohranjen ostanek verjetno srednjeveškega časa.
Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije je v letu 2021 izdelal Katalog objektov na Mestnem trgu in Klobovsovi ulici. Gre za pregled obstoječega stanja in izpostavitev restavratorskih predlogov po posameznih objektih.
Se dovolj dobro zavedamo, kako pomembna je kulturna dediščina? Škofja Loka je pravi biser in prav je, da ga vsi skupaj negujemo, da bo sijal tudi v prihodnje. Potruditi se moramo in ohraniti naše lepote - tudi za tiste, ki šele prihajajo. Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije je po naročilu Občine Škofja Loka pripravil dokument, v katerem najdemo zanimive informacije o tradiciji urejanja javnih površin, o razporeditvi javnega prostora po pomenu ter tudi o tlaku in o zelenih površinah. Na koncu so izpostavljene še usmeritve za ohranjanje in načrtovanje obnove javnih.
Občina Škofja Loka je v skladu s kulturnovarstvenim soglasjem s strani ZVKD Slovenije izvedla obnovo napisov na kamnitih napisnih tablah na Marijinem znamenju na Mestnem trgu v Škofji Loki.